Незабаром літо! Прогулянки на свіжому повітрі, море, річки, або роботи на присадибних ділянках - все це може обернутися великими неприємностями, якщо заздалегідь не подумати про догляд за шкірою. Як підготувати свій організм до нових навантажень: впливу сонця і морської води? Що робити, щоб відпочинок не затьмарюється отриманими в перший же день опіками, роздратованістю та зневоднення шкіри, а то і звідкись раптом з'явилися зморшками?
До відпустки ми готуємося заздалегідь: вивчаємо нові варіанти поїздок, прокладаємо маршрути, опитуємо друзів і знайомих в очікуванні корисних порад, розраховуємо фінанси, купуємо красиві сукні і купальники. Зазвичай ми все продумуємо до дрібниць. Але ми рекомендуємо заздалегідь подумати і про зустріч з сонячними ваннами і агресивним впливом морської або річкової води.
Особлива увага - вітамінам!
Перш за все треба згадати про те, що перебування на сонці може бути небезпечним. Під впливом УФ-випромінювання відбувається вивільнення вільних радикалів (це особлива категорія «неповних молекул», тобто молекул, від яких «відірваний» життєво важливий електрон і активні форми кисню), що може сприяти прискоренню процесу старіння, фотостаріння і запустити онкологічні процеси. До ознак фотостаріння відносяться: зморшки, нерівність шкіри, сухість, судинна сітка, пігментні плями, сонячний кератоз (плями ущільненої, червонуватою лупиться шкіри).
Виходячи з цього, необхідно за місяць, в крайньому випадку тижні за два до відпустки почати приймати антиоксидантні вітаміни і добавки з незамінними жирними кислотами, а також включити в раціон продукти, ними багаті: фрукти, горіхи, зелень, лимони, ягоди, жирну рибу. У досягненні рівного і красивого золотистого засмаги вам допоможуть продукти багаті бета-каротином: морква, гарбуз, обліпиха.
Пам'ятаємо про зволоження шкіри
За тиждень необхідно почати зволожувати шкіру обличчя і тіла, використовуючи для цього спеціальні креми. Важливо, щоб до складу зволожуючого крему входили антиоксиданти (вітамін С, вітамін Е, зелений чай), флавоноїди (гінко білоба, гаммамеліс, обліпиха, кінський каштан, червоний виноград) і каротиноїди, (масла шипшини, обліпихи, пальмова, масляні екстракти моркви і петрушки), при чому останні не тільки зволожать шкіру, але і додадуть засмазі красивий відтінок.
За 3-4 дні до від'їзду рекомендуємо пройти процедуру пілінгу та обгортання тіла в салоні (можна купити якісний скраб і провести пілінг будинку, а потім знову грунтовно зволожити шкіру).
За 2 дні варто зробити воскову депіляцію у професіонала, не залишаючи цей важливий пункт програми на останній день - шкіра повинна встигнути заспокоїтися.
Сонцезахисний крем
Збираючись у відпустку, не забудьте укомплектувати косметичку кремами з сонцезахисними фільтрами двох ступенів захисту. Важливо, щоб засіб було широкого спектру дії і могло захистити вас від ультрафіолетового випромінювання А і В спектра, адже за фотостаріння і канцерогенез відповідально саме УФА-випромінювання, його промені проникають набагато глибше. Якщо у вас крем із захистом тільки від УФВ-випромінювання, то шкіра, швидше за все, буде в безпеці, але організм в цілому залишиться не захищений. На сучасних сонцезахисних кремах вказують інформацію про те, від яких УФ-випромінювань вас захистить конкретний продукт.
Крім цієї інформації обов'язково зверніть увагу і на сонцезахисний фактор, який позначається абревіатурою SPF. Отже, крем 50-30 SPF захистить вас в перші дні перебування на сонці, а пізніше можна буде перейти на засіб з більш низьким SPF (близько 20). Але якщо у вас є хоча б найменші побоювання за своє здоров'я і стан шкіри, краще використовуйте сильний захист протягом усієї відпустки. Найбільш підходяще для вашого фототипу засіб захисту допоможе підібрати косметолог або продавець-консультант.
Захисний крем необхідно наносити на шкіру в приміщенні приблизно за півгодини до виходу на сонце. Це дуже важливо! І потім необхідно повторно наносити сонцезахисний засіб після кожного купання. Після повернення в готель відразу приймайте душ і скористайтеся спеціальним пом'якшувальною і заспокійливим засобом після засмаги. По можливості слід використовувати спеціальний зволожуючий флюїд для волосся - вони теж дуже страждають від сонця і морської води.
Засмагати (якщо Вам це не протипоказано) краще тільки в години, коли сонце менш активно: до 11 ранку і після 16 годин дня, а решту часу проводити в тіні.
Є і ще одна маленька хитрість, яка допомагає досягти ідеального рівного і гарної засмаги: масло апельсина. Тільки ні в якому разі не наносите його на шкіру! Якщо у вас немає алергії на цитрусові, 1 крапельку масла нанесіть на шматочок хліба і проковтнути його. Робити це краще також хвилин за 30 до виходу на пляж.